Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ryanair
Lietadlo spoločnosti Ryanair na bratislavskom letisku. Foto: bts.aero.
10. mája 2018 15:54 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Bratislava bude mať nové letecké spojenie do Marrákeša v Maroku

Pravidelnú linku bude prevádzkovať letecká spoločnosť Ryanair od 30. októbra tohto roka dvakrát týždenne, v utorok a sobotu, v rámci zimného letového poriadku 2018/2019.

BRATISLAVA – Letisko M. R. Štefánika v Bratislave bude mať nové letecké spojenie do Marrákeša v severoafrickom Maroku. Pravidelnú linku bude prevádzkovať letecká spoločnosť Ryanair od 30. októbra tohto roka dvakrát týždenne, v utorok a sobotu. Ako vo štvrtok informovala marketingová manažérka Ryanairu pre strednú a východnú Európu Olga Pawlonka, linka bude súčasťou zimného letového poriadku spoločnosti 2018/2019.

Ide o ôsmu oznámenú linku Ryanairu z Bratislavy v tomto roku

Ryanair tak oznámil pre tento rok už ôsmu úplne novú leteckú linku z Bratislavy. „Koncom marca spustil lety na Maltu, do Burgasu v Bulharsku, na Pafos na Cypre a do Solúna v Grécku. Od júna otvorí nové linky do Eindhovenu v Holandsku a Dalamanu v Turecku. Od novembra zase pridá nové lety do ukrajinského Kyjeva (letisko Boryspiľ) a spomínaného marockého Marrákeša,“ uviedla hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Bratislavské letisko. Foto: bts.aero.

Počas letného obdobia pravidelné lety do 25 destinácií

Ryanair počas letného letového poriadku, od 25. marca do 27. októbra 2018, lieta z Bratislavy do 25 destinácií, čo je najvyšší počet pravidelných liniek od vstupu dopravcu na bratislavské letisko v roku 2005. Najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v Európe zriadila na letisku v Bratislave v marci 2015 svoju základňu.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Marrákeš leží na úpätí pohoria Atlas. Turizmus patrí k hlavným odvetviam mesta. Foto: pixabay.com.
Marrákeš má takmer milión obyvateľov. Foto: pixabay.com.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame