Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ryanair v stredu v Nemecku pre štrajk pilotov zrušil 150 zo štyristo letov. Foto: ryanair.com.
8. marca 2018 18:25 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Bratislava bude mať letecké spojenie s Maltou aj v zimnej sezóne

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair začne lietať z Bratislavy na Maltu od 25. marca. Pravidelnú linku bude prevádzkovať celoročne.

BRATISLAVA 8. marca (SITA) – Bratislava bude mať nové pravidelné letecké spojenie na Maltu. Na stredomorský ostrov začne z Letiska M. R. Štefánika lietať od 25. marca nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair s Boeingom 737-800 s kapacitou 189 cestujúcich.

Dopravca navyše oznámil, že linku na Maltu bude okrem letného letového poriadku, čiže od konca marca do konca októbra, prevádzkovať celoročne, aj počas zimného letového poriadku od konca októbra do konca marca 2019. Informovalo o tom vo štvrtok bratislavské letisko. Nová linka z Malty do Bratislavy a späť bude v prevádzke dvakrát týždenne.

Z Malty budú prevádzkovať osem nových liniek

„Predstavili sme zimný letový poriadok pre roky 2018/2019 pre Maltu. Z Malty budeme počas zimy prevádzkovať osem nových leteckých liniek, vrátane linky do Bratislavy s frekvenciou dvakrát týždenne,“ povedal Kenny Jacobs z Ryanairu. Koncom marca začne Ryanair prevádzkovať z bratislavského letiska štyri úplne nové letecké linky – na Maltu, do bulharského Burgasu, cyperského Pafosu a gréckeho Solúna. Novú linku do Bologne začal Ryanair prevádzkovať od októbra minulého roka.

Ilustračné foto: bts.aero.

Ryanair v letnej sezóne spojí Bratislavu s 23 destináciami

Ryanair bude počas letného letového poriadku, teda od konca marca, prevádzkovať z Bratislavy 23 pravidelných liniek. Ide o linky do miest Alghero, Atény, Barcelona-Gerona, Birmingham, Bologna, Brusel-Charleroi, Burgas, Korfu, Dublin, Edinburgh, Leeds-Bradford, Londýn-Stansted, Madrid, Malaga, Malta, Manchester, Miláno-Bergamo, Niš, Palma de Mallorka, Pafos, Paríž-Beauvais, Rím-Ciampino a Solún/Thessaloniki.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Ryanair je najväčšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v Európe a na letisku v Bratislave zriadil v marci 2015 svoju základňu.

Termináln bratislavského letiska. Foto: bts.aero.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies