Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Riadenie prevádzky na Letisku Sliač SITA/Duššan Hein
31. júla 2016 15:46 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Blížia sa medzinárodné letecké dni na Sliači

Na najväčšej leteckej šou na Slovensku budú mať diváci možnosť vidieť sólové aj skupinové akrobatické vystúpenia vojenských aj civilných pilotov z 13 krajín Európy a NATO.

Na tohtoročných Medzinárodných leteckých dňoch Slovak International Air Fest (SIAF) na Sliači sa zúčastní päťdesiatka účastníkov z 13 krajín a medzi nimi budú aj špičkové akrobatické letecké skupiny Patrulla Aguila zo Španielska a belgickí Červení diabli. Informuje o tom na internetovej stránke leteckých dní ich hovorca Tomáš Kika. Medzinárodné letecké dni, najväčšia letecká udalosť roka na Slovensku, sa uskutočnia v posledný prázdninový víkend,  27. do 28. augusta na Leteckej základni Sliač.

Na najväčšej leteckej šou na Slovensku budú mať diváci možnosť vidieť sólové aj skupinové akrobatické vystúpenia vojenských aj civilných pilotov z 13 krajín Európy a NATO, a na letovej a statickej ukážke spolu viac ako stovku lietadiel. Ťahákom tohto ročníka SIAF bude bezpochyby vystúpenie stíhačiek rodiny Mikojan Gurjevič (MiG-15,MiG-21 a MiG-29) ako aj Su 27 ukrajinského letectva či americký bombardér B-52, uvádza sa v tlačovej správe.

V predvečer leteckých dní, 26. augusta, budú v Banskej Bystrici už tretíkrát ocenené najvýznamnejšie osobnosti, projekty, spoločnosti a inštitúcie slovenského letectva v rámci vyhlásenia víťazov ankety Zlaté krídla – Národná cena letectva Slovenskej republiky za rok 2015. Záver leteckých dní bude patriť cene za najlepšiu letovú ukážku – Best Display Smik Trophy 2016.

SIAF organizuje Slovenská letecká agentúra v spolupráci s hlavným programovým partnerom ministerstvom obrany SR. Spolupracujú aj s ministerstvom vnútra, ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja, Múzeom SNP, Vojenským historickým ústavom, Leteckou základňou a Letiskom Sliač, mestami Banská Bystrica, Zvolen a Sliač. Sú najväčším leteckým podujatím na Slovensku s návštevnosťou viac ako 100 tisíc divákov. Letisko bude otvorené pre divákov v obidva dni od 8:00 do 18:00, s programom od 10:00 do 16:00.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies