Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Belehradské letisko bude prevádzkovať francúzska firma Vinci Airports. Foto: beg.aero.
7. januára 2018 14:33 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Belehradské letisko bude prevádzkovať francúzska firma Vinci Airports

Francúzska firma sa zaviazala, že poskytne zálohovú platbu v sume 501 mil. eur a do rozvoja letiska investuje ďalších 732 mil. eur.

BELEHRAD 7. januára (SITA, AP) – Srbská vláda rozhodla, že 25-ročnú licenciu na prevádzkovanie belehradského Letiska Nikolu Teslu, ktoré je najväčšie na západnom Balkáne, získa francúzska spoločnosť Vinci Airports. Srbskí predstavitelia v sobotu uviedli, že francúzska firma sa zaviazala, že poskytne zálohovú platbu v sume 501 mil. eur a do rozvoja letiska investuje ďalších 732 mil. eur.

Srbská premiéra Ana Brnabičová povedala, že vláda sa rozhodla pre francúzsku ponuku na základe „finančných, technických a právnych kritérií.“ Očakáva sa, že transakcia sa uzavrie v marci. Francúzska spoločnosť Vinci Airports prevádzkuje 35 letísk po celom svete a je jedným z piatich najväčších svetových hráčov v tomto segmente.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame