Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Autobusy RegioJet prepravili v 1. polroku 4,21 milióna ľudí

Súkromný dopravca RegioJet začne prevádzkovať novú autobusovú linku z Bratislavy cez Budapešť do rumunského Temešváru 28. júna. Na snímke autobus RegioJetu. Foto: RegioJet

Na slovenských vnútroštátnych linkách prepravili autobusy spoločnosti RegioJet v prvom polroku 2016 spolu 377 tisíc pasažierov, čo je v porovnaní s minulým rokom o 79 % viac.

Autobusy spoločnosti RegioJet prepravili v prvom polroku 2016 spolu približne 4,21 milióna cestujúcich. Súkromný dopravca na medzinárodných a vnútroštátnych pravidelných linkách v Česku, na Slovensku a v zahraničí zaznamenal v porovnaní s minulým rokom rovnakého obdobia nárast počtu cestujúcich o 12 %, čo je o 450 tisíc pasažierov viac. V prvom polroku 2015 pravidelné spoje žltých autobusov využilo 3,76 milióna cestujúcich. Informovala o tom spoločnosť RegioJet.

„V prvom polroku sme veľmi rýchlo rástli najmä na medzinárodných linkách a v zahraničí. Získali sme nových cestujúcich pre novú linku Bratislava – Viedeň, ale tiež aj pre tradičnú linku Praha – Berlín a späť, kde sme rástli o 22 %. Darí sa nám zvyšovať počty cestujúcich aj na vnútronemeckých trasách, kde aktuálne každý mesiac prepravíme až 6 tisíc cestujúcich,“ povedala riaditeľka autobusovej dopravy RegioJet Ivana Kašická.

Autobusy RegioJet si výrazne polepšili najmä na slovenských vnútroštátnych linkách. V prvom polroku 2016 prepravili spolu 377 tisíc cestujúcich, čo je o 79 % viac ako v prvom polroku 2015, kedy súkromného dopravcu využilo 211 tisíc pasažierov. Vysoký nárast počtu cestujúcich podľa RegioJetu spôsobilo aj zavedenie linky Bratislava – Viedeň a späť, ktorú medziročne využilo takmer 190 tisíc nových cestujúcich.

Súkromný dopravca si medziročne polepšil aj v segmente medzinárodných liniek o 35,5 % a na českých vnútroštátnych trasách o 1,7 %.

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 2. septembra 2016Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...