Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
RegioJet obviňuje svojho konkurenta z nekalej súťaže. Foto: regiojet.sk.
2. septembra 2016 11:48 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Autobusy RegioJet prepravili v 1. polroku 4,21 milióna ľudí

Na slovenských vnútroštátnych linkách prepravili autobusy spoločnosti RegioJet v prvom polroku 2016 spolu 377 tisíc pasažierov, čo je v porovnaní s minulým rokom o 79 % viac.

Autobusy spoločnosti RegioJet prepravili v prvom polroku 2016 spolu približne 4,21 milióna cestujúcich. Súkromný dopravca na medzinárodných a vnútroštátnych pravidelných linkách v Česku, na Slovensku a v zahraničí zaznamenal v porovnaní s minulým rokom rovnakého obdobia nárast počtu cestujúcich o 12 %, čo je o 450 tisíc pasažierov viac. V prvom polroku 2015 pravidelné spoje žltých autobusov využilo 3,76 milióna cestujúcich. Informovala o tom spoločnosť RegioJet.

„V prvom polroku sme veľmi rýchlo rástli najmä na medzinárodných linkách a v zahraničí. Získali sme nových cestujúcich pre novú linku Bratislava – Viedeň, ale tiež aj pre tradičnú linku Praha – Berlín a späť, kde sme rástli o 22 %. Darí sa nám zvyšovať počty cestujúcich aj na vnútronemeckých trasách, kde aktuálne každý mesiac prepravíme až 6 tisíc cestujúcich,“ povedala riaditeľka autobusovej dopravy RegioJet Ivana Kašická.

Autobusy RegioJet si výrazne polepšili najmä na slovenských vnútroštátnych linkách. V prvom polroku 2016 prepravili spolu 377 tisíc cestujúcich, čo je o 79 % viac ako v prvom polroku 2015, kedy súkromného dopravcu využilo 211 tisíc pasažierov. Vysoký nárast počtu cestujúcich podľa RegioJetu spôsobilo aj zavedenie linky Bratislava – Viedeň a späť, ktorú medziročne využilo takmer 190 tisíc nových cestujúcich.

Súkromný dopravca si medziročne polepšil aj v segmente medzinárodných liniek o 35,5 % a na českých vnútroštátnych trasách o 1,7 %.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies