Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Autobusoví dopravcovia spustili kampaň Nečetuj za volantom

Prezident Zväzu autobusovej dopravy Peter Sádovský Foto: SITA/Robert Tappert.

Telefonovanie, esemeskovanie a četovanie za volantom je stále narastajúcim zlozvykom, hovorí prezident Zväzu autobusovej dopravy Peter Sádovský.

Zväz autobusovej dopravy (ZAD) dnes spustil iniciatívu „Nečetuj za volantom“. Iniciatíva je súčasťou osvetovej kampane Skús bus, ktorú autobusoví dopravcovia odštartovali minulý rok. Zväz pritom upozorňuje na to, že četovanie za volantom sa často končí tragicky a vyzýva ľudí, aby radšej cestovali autobusom.

Na dnešnej tlačovej besede to povedal prezident Zväzu autobusovej dopravy Peter Sádovský s tým, že súčasťou kampane je napríklad video na internete, ktorým sa snažia osloviť ľudí, aby nevyužívali pri šoférovaní mobilné telefóny.

Pri vyše šesťtisíc dopravných nehodách za polrok zomrelo 92 ľudí

Sádovský dnes uviedol, že telefonovanie, esemeskovanie a četovanie za volantom je stále narastajúcim zlozvykom. „Len za prvých šesť mesiacov tohto roka sa u nás stálo 6 296 dopravných nehôd, pri ktorých zomrelo 92 ľudí. Nepochybne u mnohých z nich hralo úlohu telefonovanie alebo četovanie,“ uviedol Sádovský.

Podľa dopravného experta z Inštitútu verejnej dopravy Mareka Modranského má každá štvrtá nehoda v USA príčinu v používaní mobilného telefónu.

„Až 34 percent vodičov sa priznalo, že písali sms za volantom. Podobné štatistiky možno odhadovať aj u nás Je to hrozivé číslo a malo by pre nás slúžiť ako varovanie. Tieto čísla totiž neustále stúpajú,“ uviedol Modranský s tým, že najbezpečnejšou skupinou sú ľudia vo verejnej doprave, ktorí sa od týchto negatívnych vplyvov nastúpením do autobusu či električky úplne oslobodzujú.

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 19. septembra 2016Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...