Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Demolácia starej budovy autobusovej stanice v Bratislave na Mlynských nivách má trvať do konca januára 2018. Foto: SITA/Diana Černáková.
6. decembra 2017 12:05 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Asanácia starej budovy autobusovej stanice v Bratislave na Nivách sa blíži ku koncu

Investor projektu, spoločnosť HB Reavis Slovakia, predpokladá ukončenie asanačných prác do konca januára 2018. 

BRATISLAVA 6. decembra (SITA) – Asanácia starej budovy autobusovej stanice na Mlynských nivách v bratislavskej mestskej časti Ružinov sa blíži ku koncu. Ako agentúru SITA informovali zo spoločnosti HB Reavis Slovakia, ktorá je investorom projektu, asanačné práce by podľa odhadov mali ukončiť do konca januára 2018.

Podľa investora na ukončenie tejto fázy budú ďalej nadväzovať výkopové práce, odvoz zeminy a zabezpečenie stavebnej jamy na mieste starej autobusovej stanice. V najbližších týždňoch tiež na mieste stavby Nivy Tower budú montovať výstuže a betónovať základovú dosku veže.

Dočasná náhradná autobusová stanica

Od 1. októbra tohto roka funguje pre cestujúcich na Bottovej ulici náhradná autobusová stanica. Ľudia v jej priestoroch nájdu všetko potrebné – informácie o spojoch, oddychovú zónu, priestor na odkladanie batožiny, cyklostojany, toalety s prebaľovacím pultom, miesta na dobitie telefónov a nechýba ani verejná Wi-Fi sieť. K dispozícii je tiež kaviareň aj niekoľko stánkov s rýchlym občerstvením.

Projekt nového autobusového terminálu s administratívnou budovou Nivy Tower v Bratislave. Vizualizácia: hbreavis.com.

Nivy Tower má byť dokončená do roku 2020

S výstavbou nového autobusového terminálu s nákupným centrom a tržnicou na mieste pôvodnej autobusovej stanice začala spoločnosť 2. októbra. V máji už začala stavať administratívnu budovu Nivy Tower s výškou 125 metrov, ktorá sa bude nachádzať na rohu Svätoplukovej ulice a Mlynských nív, ponúkne návštevníkom napríklad reštauráciu s výhľadom na Bratislavský hrad, Kolibu či Kamzík, priestory na konanie konferencií a ľudia sem budú môcť zavítať aj na rôzne výstavy. Jej dokončenie plánuje investor na prelome rokov 2019 až 2020.

Nová stanica bude mať strechu s mestskými záhradami

Nová autobusová stanica ponúkne medzinárodný autobusový terminál, nákupné centrum, tržnicu a administratívnu budovu. Nové priestory budú mať tri nadzemné a dve podzemné podlažia. Nástupištia autobusov plánujú v prvom podzemnom podlaží, nad zemou budú obchody, tržnica, reštaurácie či detské zóny.

Unikátom novej stanice bude strecha s mestskými záhradami, bežeckou dráhou a vybavením pre aktívny oddych a šport. Projekt uvažuje s 2 150 parkovacími miestami. Koncept stanice navrhla britská architektonická kancelária Benoy v spolupráci so slovenským ateliérom Siebert + Talaš.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame