Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: arriva.sk.
29. októbra 2018 17:45 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Arriva v čase sviatkov posilnila autobusové spoje

Spoločnosť Slovak Lines zaznamenala zvýšený záujem o autobusovú dopravu v období dvoch sviatkov v tomto týždni najmä pri linke z Bratislavy na letisko Schwechat a do Viedne.

Skupina Arriva počas sviatkov tento týždeň posilnila autobusové spoje v Dolnom Kubíne, Nitre, Trnave a Nových Zámkoch. Mestskú autobusovú dopravu v Dolnom Kubíne bude navyše 30. októbra a 1. novembra zabezpečovať zadarmo, podobne ako cez uplynulý víkend. Vlaky na trase Nitra – Praha bude prevádzkovať bez zmien.

„V mestách a krajoch, v ktorých zabezpečujeme mestskú a prímestskú autobusovú dopravu, prispôsobujeme po dohode s objednávateľmi trasy našich liniek potrebám cestujúcich. Počas sviatkov to znamená, že v niektorých mestách naše autobusy zachádzajú k mestským cintorínom a spoje sú posilnené,“ informovala riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností Arriva na Slovensku Petra Helecz.

Foto: arriva.sk.
Výzva na zvýšenú opatrnosť

Cestujúcich zároveň vyzvala k zvýšenej opatrnosti aj pri nastupovaní do autobusov a vystupovaní z nich. „Najmä počas sviatkov bude na cestách hustejšia premávka a viac tzv. sviatočných vodičov,“ upozornila Helecz. Odporučila tiež pre zvýšenie viditeľnosti chodcov používať reflexné prvky, ktoré môžu zachrániť ľudský život.

Počas mimoriadneho štátneho sviatku 30. októbra a Sviatku všetkých svätých 1. novembra, ako aj jesenných školských prázdnin 31. októbra a 2. novembra budú mestské a prímestské autobusy Arriva jazdiť podľa prázdninových, resp. sviatočných cestovných poriadkov.

Foto: slovaklines.sk.
Zvýšený záujem najmä o linku na Schwechat

Spoločnosť Slovak Lines, a. s., zaznamenala zvýšený záujem o autobusovú dopravu v období dvoch sviatkov v tomto týždni. Týka sa to najmä linky z Bratislavy na letisko Schwechat a do Viedne. Ľudia čoraz viac využívajú sviatočné voľné dni na cestovanie po Európe. Prepravca monitoruje situáciu a dopravu bude posilňovať operatívne podľa potreby.

„Zaznamenávame veľký záujem nielen o cestovanie vo vnútroštátnej doprave, ale hlavne o cestovanie z Bratislavy na letisko Schwechat a samozrejme po sviatkoch z viedenského letiska smerom späť do Bratislavy,“ informovala hovorkyňa Slovak Lines Eva Vozárová.

Šofér autobusu Slovak Lines. Foto: SITA/Braňo Bibel.
Krátka dovolenka letecky cez sviatky

Trendom je rastúci záujem vycestovať na krátku dovolenku letecky do zahraničia aj cez sviatky. Cestujúcich podľa Vozárovej motivujú nielen voľné dni, ale aj príchod nízkonákladových prepravcov na viedenské letisko, kam jazdia aj autobusy Slovak Lines z Bratislavy.

„Cestujúci prejavujú zvýšený záujem o autobusovú dopravu po Slovensku aj do zahraničia,“ uviedla Vozárová s tým, že to trvá už od konca minulého týždňa a mnohí vycestujú aj v priebehu tohto týždňa.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame