Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nová prevádzková budova autobusového dopravcu Arriva na stanici v Trnave. Foto: Arriva
11. októbra 2016 14:23 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Arriva odovzdala novú budovu na autobusovej stanici v Trnave

Náklady na stavbu novej prevádzkovej budovy na autobusovej stanici v Trnave vo výške 500 tis. eur financovala Arriva z vlastných zdrojov. S výstavbou budovy a priľahlého parkoviska začal dopravca v novembri minulého roka.

Dopravca Arriva v utorok odovzdal do užívania cestujúcim i vodičom autobusov novú prevádzkovú budovu na autobusovej stanici v Trnave. Náklady na stavbu vo výške 500 tis. eur financoval z vlastných zdrojov. Ako Arriva informovala, s výstavbou novej prevádzkovej budovy a priľahlého parkoviska začala v novembri minulého roka.

„Naši dlhoroční skúsení vodiči a moderné autobusy ponúkajú cestujúcim včasnú, bezpečnú a pohodlnú dopravu. Zároveň sa snažíme našim cestujúcim i kolegom – vodičom poskytnúť európsky štandard a komfortné podmienky na staniciach,“ povedal generálny riaditeľ spoločností Arriva na Slovensku László Ivan.

Cestujúci môžu využiť rôzne služby

V dvojpodlažnej budove je informačná kancelária Arriva otvorená v pracovných dňoch od 7:00 do 17:00. Cestujúci tu získajú informácie o cestovných poriadkoch, vybavia si dopravné čipové karty alebo kúpia miestenky na diaľkové a medzinárodné spoje. V priestoroch budovy je tiež čakáreň a WC pre verejnosť, ako aj zóna s občerstvením.

Vodiči autobusov nájdu v časti pre nich vyčlenenej miesto na odpočinok a samostatné sociálne zariadenia. V administratívnej časti budovy je dispečing prímestskej dopravy, školiaca miestnosť pre vodičov a kancelárske priestory.

Verejná doprava by mohla zlepšiť dopravnú situáciu

„Aj prostredníctvom stáleho zlepšovania služieb sa snažíme zvyšovať záujem verejnosti o cestovanie verejnou dopravou,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Arriva Trnava, a. s. Peter Nemec.

„Ak ľudia uprednostnia verejnú a prímestskú autobusovú dopravu pred individuálnou automobilovou dopravou, zlepší sa dopravná situácia, prispeje sa k zvýšeniu bezpečnosti na cestách a zlepší sa aj životné prostredie,“ dodal predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš.

Arriva zabezpečuje autobusovú dopravu v štyroch krajoch

Skupina Arriva pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je najsilnejším domácim súkromným prevádzkovateľom autobusovej dopravy. V Nitrianskom, Košickom, Žilinskom a Trnavskom samosprávnom kraji zabezpečuje prímestskú, mestskú, diaľkovú, medzinárodnú a komerčnú autobusovú dopravu.

Skupinu tvorí päť dopravných spoločností Arriva Nitra, a. s, Arriva Nové Zámky, a. s., Arriva Michalovce, a. s., Arriva Liorbus, a. s. Ružomberok a Arriva Trnava, a. s., servisné spoločnosti Arriva Service, s. r. o., Arriva Slovakia, a. s., a cestovná kancelária. Skupina má na Slovensku takmer 2 400 zamestnancov a prevádzkuje 1 350 autobusov.

Arriva je európskym poskytovateľom transportných služieb a je členom skupiny Deutsche Bahn. Na európskom trhu pôsobí v štrnástich krajinách, kde prevádzkuje autobusovú, železničnú a lodnú dopravu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies