Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Talianska letecká spoločnosť Alitalia pravdepodobne vyhlási bankrot, keďže jej zamestnanci odmietli navrhované zníženie platov a redukciu počtu pracovníkov. Foto: SITA/AP
25. apríla 2017 9:08 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Alitalia pravdepodobne vyhlási bankrot

Taliansky národný letecký prepravca vytvára stratu v sume 2 mil. eur denne, ale jeho zamestnanci odmietli zníženie platov a redukciu počtu pracovníkov.

Talianska letecká spoločnosť Alitalia pravdepodobne vyhlási bankrot, keďže jej zamestnanci odmietli navrhované zníženie platov a redukciu počtu pracovníkov. Cieľom týchto opatrení mala byť záchrana národného prepravcu Talianska, ktorý zápasí s ťažkosťami. Letecký prepravca vytvára stratu v sume 2 mil. eur denne.

Vedenie firmy v utorok uviedlo, že „vzhľadom na nemožnosť rekapitalizácie“ sa rozhodlo „začať postup, ktorý predpokladá zákon“, čiže signalizovalo zavedenie mimoriadnej správy. Vo vyhlásení firmy Alitalia sa konštatuje, že vedenie sa stretne vo štvrtok, aby o tomto kroku diskutovalo.

Takýto scenár by mohol viesť k zrušeniu neziskových liniek, a to s najväčšou pravdepodobnosťou domácich, a k predaju aerolínií. Približne dve tretiny zamestnancov firmy v hlasovaní odmietlo plán, ktorý podľa vlády bol podmienkou pre prežitie Alitalie. Rôzne plány na oživenie Alitalie v posledných desaťročiach zlyhali. Zatiaľ firma prevádzkuje svoje linky ako zvyčajne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...