Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Akvizícia leteckého prepravcu Niki spoločnosťou IAG narazila na právnu prekážku. Foto: flyniki.com.
8. januára 2018 17:58 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Akvizícia leteckého prepravcu Niki spoločnosťou IAG narazila na právnu prekážku

Berlínsky štátny súd rozhodol, že berlínsky správny súd nemal právomoc pojednávať o nesolventnosti firmy Niki sídliacej v Rakúsku. IAG chce Niki kúpiť za 20 miliónov eur.

BERLÍN 8. januára (SITA, AP) – Snaha leteckej spoločnosti International Airlines Group (IAG) o prevzatie leteckej firmy Niki, ktorá je dcérskou spoločnosťou zbankrotovaného dopravcu Air Berlin, narazila na právnu prekážku. Berlínsky štátny súd totiž v pondelok rozhodol, že berlínsky správny súd nemal právomoc pojednávať o nesolventnosti firmy Niki sídliacej v Rakúsku a rozhodnúť musí rakúsky súd.

Rozhodnutie berlínskeho štátneho súdu, voči ktorému je možné odvolať sa na spolkovom súde, prišlo po tom, ako IAG v decembri oznámila, že zaplatí 20 mil. eur za kúpu Niki a do firmy vloží ďalších 16,5 mil. eur. IAG je materskou spoločnosťou British Airways a španielskeho prepravcu Iberia.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame