Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
V slovenských mestách pribudne 28 cyklotrás v celkovej dĺžke 90 kilometrov. Foto: SITA/Diana Černáková.
18. októbra 2016 13:38 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Aktivisti vyzývajú ministra dopravy na podporu cyklodopravy

Na texte výzvy sa zhodli účastníci národnej konferencie Cyklistická doprava 2016, ktorá sa konala minulý týždeň v Martine.

Mimovládne environmentálne a cyklistické organizácie vyzvali ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Árpáda Érseka o riešenie stagnujúceho rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky.

„Napriek tomu, že vláda SR schválila v máji 2013 Národnú stratégiu rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky v Slovenskej republike a následne v januári 2014 Trvalý finančný mechanizmus na implementáciu Národnej stratégie rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky v SR, tak doteraz nezaznamenávame pri rozvoji cyklistickej dopravy na Slovensku žiadny významný posun v tejto oblasti,“ uviedli vo vyhlásení Nadácia Ekopolis, občianske združenie Mulica Žilina a Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica.

Na texte výzvy sa zhodli účastníci národnej konferencie Cyklistická doprava 2016, ktorá sa konala minulý týždeň v Martine.

Od ministra Érseka žiadajú pokračovanie v napĺňaní Národnej stratégie rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky v SR, vymenovanie národného cyklokoordinátora a pridelenie finančných prostriedkov do schváleného Trvalého finančného mechanizmu na implementáciu Národnej stratégie rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky zo štátneho rozpočtu.

Požadujú aj prijatie opatrení navrhnutých na stretnutí Ako odbrzdiť národnú cyklostratégiu, ktoré ešte v júni organizovalo ministerstvo dopravy. „Veríme, že aj vy považujete problematiku riešenia cyklodopravy a cykloturistiky za dôležitú súčasť trvalo udržateľného rozvoja Slovenska a preto od Vás očakávame okamžité kroky pre rozbicyklovanie Slovenska,“ píše sa vo výzve ministrovi.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame