Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
V slovenských mestách pribudne 28 cyklotrás v celkovej dĺžke 90 kilometrov. Foto: SITA/Diana Černáková.
18. októbra 2016 13:38 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Aktivisti vyzývajú ministra dopravy na podporu cyklodopravy

Na texte výzvy sa zhodli účastníci národnej konferencie Cyklistická doprava 2016, ktorá sa konala minulý týždeň v Martine.

Mimovládne environmentálne a cyklistické organizácie vyzvali ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Árpáda Érseka o riešenie stagnujúceho rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky.

„Napriek tomu, že vláda SR schválila v máji 2013 Národnú stratégiu rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky v Slovenskej republike a následne v januári 2014 Trvalý finančný mechanizmus na implementáciu Národnej stratégie rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky v SR, tak doteraz nezaznamenávame pri rozvoji cyklistickej dopravy na Slovensku žiadny významný posun v tejto oblasti,“ uviedli vo vyhlásení Nadácia Ekopolis, občianske združenie Mulica Žilina a Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica.

Na texte výzvy sa zhodli účastníci národnej konferencie Cyklistická doprava 2016, ktorá sa konala minulý týždeň v Martine.

Od ministra Érseka žiadajú pokračovanie v napĺňaní Národnej stratégie rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky v SR, vymenovanie národného cyklokoordinátora a pridelenie finančných prostriedkov do schváleného Trvalého finančného mechanizmu na implementáciu Národnej stratégie rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky zo štátneho rozpočtu.

Požadujú aj prijatie opatrení navrhnutých na stretnutí Ako odbrzdiť národnú cyklostratégiu, ktoré ešte v júni organizovalo ministerstvo dopravy. „Veríme, že aj vy považujete problematiku riešenia cyklodopravy a cykloturistiky za dôležitú súčasť trvalo udržateľného rozvoja Slovenska a preto od Vás očakávame okamžité kroky pre rozbicyklovanie Slovenska,“ píše sa vo výzve ministrovi.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies