Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Česká letecká spoločnosť Travel Service, ktorá pôsobí aj na Slovensku, na pravidelných linkách a v charterovej preprave v minulom roku prepravila celkovo päť a pol milióna cestujúcich a ich počet medziročne vzrástol o 20,3 %. Foto: travelservice.aero.
21. januára 2018 10:59 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Aerolínie Travel Service vlani prepravili celkovo päť a pol milióna cestujúcich

Počet pasažierov českej leteckej spoločnosti Travel Service na pravidelných linkách a v charterovej preprave v roku 2017 vzrástol medziročne o 20,3 percenta. V pravidelnej preprave pod obchodnou značkou SmartWings spoločnosť previezla 2,86 milióna cestujúcich, čo je nárast o 50,9 percenta.

BRATISLAVA 21. januára (SITA) – Česká letecká spoločnosť Travel Service, ktorá pôsobí aj na Slovensku, na pravidelných linkách a v charterovej preprave v minulom roku prepravila celkovo päť a pol milióna cestujúcich a ich počet medziročne vzrástol o 20,3 %. Z toho v pravidelnej doprave pod obchodnou značkou SmartWings aerolínie previezli 2,86 milióna pasažierov pri náraste o 50,9 %.

Ako spoločnosť informovala, ďalších osemstotisíc cestujúcich prepravila na palubách svojich lietadiel pre iných dopravcov. Lietadlami Travel Service tak spolu letelo 6,3 milióna ľudí.

Ilustračné foto: travelservice.aero.

Vyššia obsadenosť lietadiel na pravidelných linkách 

„Priemerné využitie sedačkovej kapacity našej flotily na pravidelných linkách sa vlani zvýšilo na 86,5 %. Vďaka širokej ponuke destinácií a priaznivým cenám leteniek záujem o lety SmartWings každý rok výrazne rastie,“ povedal hlavný manažér značky SmartWings Radek Müller. „Tento trend na trhu pravidelnej leteckej prepravy očakávame aj v tomto roku,“ dodal.

Flotilu počas piatich rokov zásadne zmodernizujú

Travel Service vlani prevádzkoval lety z dvanástich základní v siedmich krajinách do 423 destinácií. V súčasnosti prevádzkuje flotilu 37 lietadiel, v nasledujúcich piatich rokoch prejde letový park zásadnou modernizáciou. Spoločnosť objednala 39 najmodernejších lietadiel Boeing 737 MAX, pričom šesť zaradí do flotily v tomto roku a prvý stroj získa koncom januára.

Travel Service pôsobí na trhu dvadsaťjeden rokov, je najväčšou českou leteckou spoločnosťou. Prevádzkuje pravidelné linky, charterové lety a privátne lety kategórie business jet. Okrem Českej republiky pôsobí tiež v Poľsku, na Slovensku a v Maďarsku, kde má dcérske spoločnosti.

Ilustračné foto: travelservice.aero.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame