Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lietadlo Boeing 787 Dreamliner poľskej leteckej spoločnosti LOT. Ilustračné foto: LOT
24. januára 2017 17:17 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Aerolínie LOT rozšíria lety medzi Košicami a Varšavou

Poľská letecká spoločnosť LOT na linke Varšava – Košice a späť zavedie od júna, okrem každodenných ranných spojov, tri lety týždenne počas dňa. Prvé nové spojenie začne 5. júna a bude fungovať v pondelok. Ďalšie nové frekvencie, vo štvrtok a sobotu, pribudnú v júli. 

Poľská letecká spoločnosť LOT necelý rok po otvorení leteckého spojenia medzi Košicami a Varšavou od leta pridá ďalšie lety na tejto pravidelnej linke. Od júna, okrem každodenných ranných spojov, zavedie tri lety týždenne počas dňa. Prvé nové spojenie začne 5. júna a bude fungovať v pondelok. Ďalšie nové frekvencie, vo štvrtok a sobotu, pribudnú v júli.

Ako poľský letecký dopravca v utorok informoval, všetky tri lety bude prevádzkovať v popoludňajších hodinách. Štart z Letiska Frederyka Chopina vo Varšave je naplánovaný o 13:10 a pristátie v Košiciach o 14:20, na spiatočnej ceste z Košíc do Varšavy lietadlo vyštartuje o 14:55 a vo Varšave pristane o 16:05. Tento letový poriadok umožňuje znížiť čas prestupu na ďalšie prípojové lety z poľskej metropoly do destinácií v Severnej Amerike na necelú hodinu.

„LOT ponúka najkratšiu a najpohodlnejšiu cestu z Košíc do New Yorku, New Jersey (na letisko Newark) i Toronta,“ informoval riaditeľ komunikácie poľských aerolínií Adrian Kubicki. Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Košice Michael Tmej povedal, že vďaka rozšíreniu letov na linke do Varšavy sa výrazne zlepší dostupnosť európskych i diaľkových destinácií pre všetkých cestujúcich z Košíc a okolia. „Tento optimalizovaný letový poriadok tiež ponúkne veľa príležitostí pre
poľských cestovateľov,“ dodal.

Vo Varšave prestupuje na ďalšie spojenia 75 % cestujúcich z Košíc

Na linke LOT-u z Košíc 75 percent cestujúcich prestupuje vo Varšave na ďalšie spojenia najmä v západnej Európe, Škandinávii a v Rusku. „Nepochybujem o tom, že naša stratégia spájania strednej a východnej Európy so svetom je vynikajúca. Vďaka výbornej spolupráci s Letiskom Košice vytvárame ponuku, ktorá spája Košice s viac než 60 miestami v Európe, Amerike i Ázii,“ priblížil Kubicki.

Doterajšie lety medzi Košicami a Varšavou bude LOT prevádzkovať lietadlami typu Bombardier Q400 a tri nové lety modernými prúdovými lietadlami typu Embraer 170/175.

Rozvoj siete leteckých spojení je súčasťou stratégie rastu LOT-u do roku 2020. V apríli tohto roku otvorí dve úplne nové diaľkové linky – do Los Angeles a do Newarku. V júli tiež odštartuje spojenie z Krakova do Chicaga. Do konca aktuálneho roku bude LOT prevádzkovať najmenej osem diaľkových liniek do Severnej Ameriky a Ázie.

LOT ako jediný letecký prepravca v regióne prevádzkuje priame diaľkové lety do USA, Kanady, Číny, Japonska a Južnej Kórey, čím si buduje vedúcu pozíciu v strednej a vo východnej Európe. Disponuje jedným z najmladších lietadlových parkov v Európe a ako jediná letecká spoločnosť zabezpečuje všetky diaľkové lety najmodernejšími lietadlami Boeing 787 Dreamliner. LOT je zároveň s 88-ročnými skúsenosťami jednou z najstarších leteckých spoločností sveta a medzinárodne najviac známa poľská značka.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...