Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Národná diaľničná spoločnosť vyhlásila verejnú súťaž na projektové dokumentácie pre stavbu ďalších úsekov rýchlostnej cesty R7 Dolný Bar - Zemné a Zemné - Nové Zámky. Ilustračné foto: pixabay.com.
15. mája 2017 17:09 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Abertis dostal od talianskeho konkurenta Atlantia návrh na prevzatie za 16,4 mld. eur

Spoločnosť chce v španielskom prevádzkovateľovi diaľnic a letísk získať najmenej 50 percent plus jednu akciu.

Španielsky prevádzkovateľ diaľnic a letísk Abertis dostal od talianskeho konkurenta Atlantia priateľský návrh na prevzatie, ktorý firmu oceňuje na 16,4 mld. eur. Transakcia má vytvoriť svetového lídra v oblasti správy dopravnej infraštruktúry s ročnými výnosmi pred zdanením vo výške 6,6 mld. eur, uviedla v pondelok spoločnosť Atlantia.

V oznámení pre akciovú burzu v Madride Abertis špecifikoval, že Atlantia ponúkla za jednu akciu konkurenčnej firmy 16,50 eura. Podľa agentúry AP fúziu obe spoločnosti zvažovali dlhodobo. Atlantia spresnila, že svoju ponuku realizuje iba v prípade, ak z celkového objemu vydaných akcií firmy Abertis získa najmenej 50 percent plus jednu akciu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...