Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Abertis dostal od talianskeho konkurenta Atlantia návrh na prevzatie za 16,4 mld. eur

Elektronický výber mýta v roku 2017 dosiahol 201,14 mil. eur, čo v porovnaní s rokom 2016 znamená nárast o 7,8 mil. eur, resp. o 4 %. Foto: pixabay.com.

Spoločnosť chce v španielskom prevádzkovateľovi diaľnic a letísk získať najmenej 50 percent plus jednu akciu.

Španielsky prevádzkovateľ diaľnic a letísk Abertis dostal od talianskeho konkurenta Atlantia priateľský návrh na prevzatie, ktorý firmu oceňuje na 16,4 mld. eur. Transakcia má vytvoriť svetového lídra v oblasti správy dopravnej infraštruktúry s ročnými výnosmi pred zdanením vo výške 6,6 mld. eur, uviedla v pondelok spoločnosť Atlantia.

V oznámení pre akciovú burzu v Madride Abertis špecifikoval, že Atlantia ponúkla za jednu akciu konkurenčnej firmy 16,50 eura. Podľa agentúry AP fúziu obe spoločnosti zvažovali dlhodobo. Atlantia spresnila, že svoju ponuku realizuje iba v prípade, ak z celkového objemu vydaných akcií firmy Abertis získa najmenej 50 percent plus jednu akciu.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 15. mája 2017Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...